Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Vanessa Ms. Vanessa
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-752-3635620 Email:vanessa@mayflay.com
Home > Produkte > Ushqyes i Drejtpërdrejtë Decoiler > Sistemet e ushqimit të shtypit > Makinat ushqyese për shtyp të sistemit kompakt
Makinat ushqyese për shtyp të sistemit kompakt
 • Makinat ushqyese për shtyp të sistemit kompakt

Makinat ushqyese për shtyp të sistemit kompakt

  Lloji i pageses: L/C,T/T
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Min. urdhër: 1 Bag/Bags
  Koha e dërgimit: 15 ditë

Info bazë

Numri i modelit.: MAC5

Applications: Pressing Line/Metal Stamping Line/Forming Line

Product Name: Coil Press Auto NC Servo Roll Feeder Machine

Releasing Type: Pneumatic

PLC: Mitsubishi, Japan

Servo Motor: Mitsubishi, Japan

Servo Driver: Mitsubishi, Japan

Touch Screen: WEINVIEW, Taiwan

Function: Feeding The Coil Strips Into The Press Machine

Applicable Coil Width: 50mm-1300mm

Applicable Coil Thickness: 0.8-9.0mm

Additional Info

paketim: Woodencase

prodhimtari: 100 sets

markë: Mayflay

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 100 sets

certifikatë: CE

Kodi HS: 84283920.00

port: Shenzhen

përshkrim i produktit

Product Description


Makineritë e ushqyerjes me shtypje të sistemit kompakt janë krijuar posaçërisht për të trajtuar stokun e spirales në një gjurmë të kursimit të hapësirës.

Machines Feeding Press Compact System përfshin një uncoiler të motorizuar, drejtues / furnizues të kontrolluar servo dhe një makinë opsionale për ngarkim me spirale. Makineritë e ushqimit të shtypit të kompaktit të sistemit të treguar më lart përfshin një lëshim pilot të drejtuar nga servomotori për rrotullimet e sipërme të drejtëzave.

Kjo Makineritë e Ushqimit të Shtypshëm të Sistemit Kompakt siguron ngarkimin, prishjen, rregullimin dhe ushqyerjen e materialit spiral, ndërsa kërkon vetëm hapësirë ​​të vogël në dysheme. Për shkak se materiali është i drejtuar në hyrje të shtypit me Linjë Compact Coil Line , përdorimi i një gropë të lakut që siguron një material të plogësht bëhet i panevojshëm. Gjatësia e rreshtit është shkurtuar dhe koha e fillimit dhe mbështjelljes zvogëlohet dukshëm.


Compact System Press Feeding Machines
Model:MAC5
Specifications
Model MAC5-600H MAC5-800H MAC5-1000H MAC5-1300H
Material Width(mm) 70-600 70-800 70-1000 70-1300
Material Thickness(mm) 0.8-9.0
Max.Coil Weight(kg) 5000 5000 10000 10000
Max.Coil O.D.(mm) 1400
Coil l.D.(mm) 508
Feed Length(mm) 0-500
Max.Line Speed(m/min) 22
StraightenerRoll (pcs) upper5/lower4
Feed Roll(pcs) upper1/lower1
Main Motor AC22 AC30
Mandrel Expansion Hydraulic
Reel Motor(kw) 5.5 7.5 11 22
Power(V) 3phase 220V/380V/50HZ 3phase 220V/380V/50HZ
Operating Air(Mpa) 0.5

Vërejtje:

1) Shifrat e mësipërme janë materiali që ka forcë të japin σs = 245N / mm².

2) Specifikimet janë subjekt i ndryshimit për përmirësim pa paralajmërim.

Products Show

Pjesët kryesore të detajuara të makinave ushqyese të shtypit të sistemit kompakt si më poshtë:

1. Makinë spirale --- Fuqia hidraulike, sipërfaqja rezistente ndaj veshin
2. Mandrel i Decoiler --- Zgjerimi Hidraulik, Delta Inverter
3. Shtypja e krahut --- spiralja e thurur mirë, pa shpërndarje
4. Kufizimi i krahut --- Gjetja e spirales, shmangni ndërhyrjet e spirales
5. Krahu Mbështetës --- spiralja ndihmëse ndihmëse
6. Hyrja e mbështjelljes --- Me krahun mbështetës
7. Kabineti i Kontrollit --- Ekrani me prekje nga Weinview
8. Pjesë Drejtuese --- Rrotullon drejtkëndësha çeliku GCr15
9. Dorëza dore --- Rregullimi i vlerës rregulluese
10. Njësia e qethjes --- Qethja hidraulike (opsionale)
11. Njësia e Lubrifikimit --- Kontroll automatik, 20L (opsional)

12. Kllapa e daljes --- Gjatësia e rregullueshme

Press Feed Stamping LineApplication


Vulosja e automjeteve, prodhimi i aparateve, komponimet kompjuterike dhe elektronike, hardueri dhe pjesët metalike etj.Coil feeding line for MAC3


Pjesë automobilistike: Bracket, Damper, Barke Pad, Tie Bar, Aksesor Elektrik, Pjesë të Shellave të Printerëve, Kornizën e Kompjuterave, Rrëshqitësit me rrëshqitje të sediljeve të makinave, Mburojat e spërkatjes së trupit të makinës etj.


Auto stamping partsMachines Feeding Press MAC5 System Compact po punon në fabrikën e klientëve tanë.

Makinat ushqyese të shtypit të sistemit kompakt për krijimin e linjës së furnizimit me fletë spirale në kllapa.

Kjo makinë është duke punuar në një nga fabrikat e klientëve tanë, ata prodhojnë pjesë të tipit U me Machines Press Feeding System Compact System .

Me kontrollin Yaskawa Servo Systems dhe Mitsubishi PLC, linja e ushqyerjes mund të arrijë saktësisht të ushqyerit 0,15 mm.

Punching Press 3 In 1 Feeder Hydraulic Rack Leveling Nc Servo Roll Feed Equipment MAC4

Compact Press line MAC4

Kategoritë e Produktit : Ushqyes i Drejtpërdrejtë Decoiler > Sistemet e ushqimit të shtypit

Email tek ky furnizues
 • Ms. Vanessa
 • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim