Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Vanessa Ms. Vanessa
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-752-3635620 Email:vanessa@mayflay.com
Sistemi i furnizimit me shtyp dhe spirale
Sistemi i furnizimit me shtyp dhe spirale
Sistemi i furnizimit me shtyp dhe spirale
 • Sistemi i furnizimit me shtyp dhe spirale
 • Sistemi i furnizimit me shtyp dhe spirale
 • Sistemi i furnizimit me shtyp dhe spirale

Sistemi i furnizimit me shtyp dhe spirale

  Lloji i pageses: L/C,T/T
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Min. urdhër: 1 Bag/Bags
  Koha e dërgimit: 15 ditë

Info bazë

Numri i modelit.: MAC2

Applications: Pressing Line/Metal Stamping Line/Forming Line

Product Name: Coil Press Auto NC Servo Roll Feeder Machine

Applicable Coil Width: 20mm-1300mm

Applicable Coil Thickness: 0.3-3.2mm

Releasing Type: Pneumatic

PLC: Mitsubishi, Japan

Servo Motor: Mitsubishi, Japan

Servo Driver: Mitsubishi, Japan

Touch Screen: WEINVIEW, Taiwan

Function: Feeding The Coil Strips Into The Press Machine

Additional Info

paketim: Woodencase

prodhimtari: 100 sets

markë: Mayflay

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 100 sets

certifikatë: CE

Kodi HS: 84283920.00

port: Shenzhen

përshkrim i produktit

Product Description


Gama e sistemit të furnizimit me shtyp dhe spirale përfshin modele të ndryshme me performancë të lartë të linjave tona të furnizimit me spirale të cilat janë të përshtatshme për të gjitha llojet e shtypit.

Sistemi i furnizimit me shtyp dhe spirale Përbërësit:
Decoiler --- Decoiler është projektuar për mbështjellje me diametër të jashtëm deri në 1200 mm. Spiralja është tërhequr nga lart përtej tryezës së ushqimit të varur. Ngarkimi trajtohet nga një vinç ose pirg. Decoiler zgjerohet manualisht ose hidraulik. Spiralja është e përmbajtur nga një rul presioni pneumatik.
Drejtues --- Rrotullat e drejtimit të ulët sigurojnë transportin e vazhdueshëm të mbështjelljes në modalitetin përpara dhe gjithashtu mundësojnë që spiralet të zbriten kur të kthehen në mbrapa. Rrotullues shtesë të ushqimit dhe nxjerrjes mbështesin përpunimin e mbështjelljeve të ndryshme. Rezultatet optimale të drejtimit arrihen përmes rregullimit individual të manualit të rrotullave drejtuese. Një rul i lakimit në pykën e filetimit siguron filetimin e qetë.
Ushqimi i rrotullës --- Lëngu i rrotullës, i cili avancon materialin e mbështjelljes në anën e infektuar, është ngjitur në shtyp me anë të një kllapë bashkëngjitëse. Kjo mundëson përshtatje fleksibël me lartësinë e burimit të shtypit. Ajo drejtohet nga një njësi e drejtimit të drejtpërdrejtë servo në rrotullimin e poshtëm. Të dy roletat e ushqimit janë të vështirë të kromatizuara dhe ventilimi i shpejtë i rrotullës së sipërme aktivizohet pneumatikisht.


Press and coil feed system
Model: MAC2
Model MAC2-400 MAC2-500 MAC2-600 MAC2-800
Stock Width(mm) 50-400 50-500 50-600 50-800
Stock Thickness(mm) 0.2-3.2 0.2-3.2 0.3-3.2 0.3-3.2
Max.Coil Weight(kg) 3000 3000 3000 5000 5000
Max.Coil O.D.(mm) 1200 1200 1200 1200
Coil I.D.(mm) 508 508 508 508
Feed Length(mm) ~500* ~500* ~500* ~500*
Max. Line Speed(m/min) 16-24 16-24 16-24 16-24
Straightener Rolls(pieces) upper 6/ lower 5 upper 6/ lower 5 upper 6/lower 5 upper 6/lower 5
Feed Rolls (set) 1 1 1 1
Main Motor AC2.9 AC2.9 AC4.4 AC4.4
Mandrel Expansion hydraulic hydraulic hydraulic hydraulic
Unoiler Motor(kw) 1.5 1.5 1.5 2.2 2.2
Power(V) 3 Phase 220V/380V/50HZ 3 Phase 220V/380V/50HZ 3 Phase 220V/380V/50HZ 3 Phase 220V/380V/50HZ
Operating Air(Mpa) 0.49 0.49 0.49 0.49
Straigtening performance
Material Tech-info of thickness & Width MAC2-400 MAC2-500 MAC2-600 MAC2-800
0.3 400 500 600 800
0.4
0.6
0.8
1
1.2
1.4
1.6 470 470
1.8 400 400
2 360 360
2.3 300 300 300 300
2.5 230 230 230 230
2.8 150 150 150 150
3.2 110 110 110 110

vërejtje:

1) Shifrat e mësipërme janë materiali që ka forcë të japin σs = 245N / mm², Maks. forca elastike σb = 392 N / mm²)

2) Specifikimet janë subjekt i ndryshimit për përmirësim pa paralajmërim.


Products Show

Decoiler straightener feeder


Application


Vulosja e automjeteve, prodhimi i aparateve, komponimet kompjuterike dhe elektronike, hardueri dhe pjesët metalike etj.Compact Feed lines


Pjesë automobilistike: Bracket, Damper, Barke Pad, Tie Bar, Aksesor Elektrik, Pjesë të Shellave të Printerëve, Kornizën e Kompjuterave, Rrëshqitësit me rrëshqitje të sediljeve të makinave, Mburojat e spërkatjes së trupit të makinës etj.


Stamping press feeding line


Ushqyesit MAC2-500 NC Straightener me Uncoilers po punon në fabrikën e klientëve tanë.


Ushqyesit NC Straightener me Uncoilers për zbrazjen e linjës së prodhimit të pllakave të çelikut.

Ky është një nga klientët tanë në Slloveni, ata prodhojnë pjesë të kornizës së bashkuesve me NC serv o 3 në 1 linjë të kombinuar të ushqyerjes së drejtuesve .

Me kontrollin Yaskawa Servo Systems dhe Mitsubishi PLC, linja e ushqyerjes mund të arrijë saktësisht të ushqyerit 0,15 mm.


Uncoiler straightener Feeder machine

Ushqyesit MAC2-500 NC Straightener me Uncoilers është në fabrikën tonë

Automatic Press Line Servo Cnc Feeder With Straightener Coil Handling Equipment MAC1

Kategoritë e Produktit : Ushqyes i Drejtpërdrejtë Decoiler > Linja kompakte e shtypjes së shtypit

Email tek ky furnizues
 • Ms. Vanessa
 • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim