Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Vanessa Ms. Vanessa
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-752-3635620 Email:vanessa@mayflay.com
Ushqyes Drejtues spirale Servo
Ushqyes Drejtues spirale Servo
Ushqyes Drejtues spirale Servo
Ushqyes Drejtues spirale Servo
Ushqyes Drejtues spirale Servo
 • Ushqyes Drejtues spirale Servo
 • Ushqyes Drejtues spirale Servo
 • Ushqyes Drejtues spirale Servo
 • Ushqyes Drejtues spirale Servo
 • Ushqyes Drejtues spirale Servo

Ushqyes Drejtues spirale Servo

  Lloji i pageses: L/C,T/T
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Min. urdhër: 1 Bag/Bags
  Koha e dërgimit: 15 ditë

Info bazë

Numri i modelit.: MFL3

Additional Info

paketim: Woodencase

prodhimtari: 100 sets

markë: Mayflay

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 100 sets

certifikatë: CE

Kodi HS: 84283920.00

port: Shenzhen

përshkrim i produktit


CO IL SERVO STRAI GHTENER FE EDER


Ushqyesit me Rrugë Servo Straightener është në dizajnin e hapësirës së shkurtër u krijuan veçanërisht për të përmbushur nevojat e klientëve me hapësirë ​​jo të mjaftueshme. Ata ofrojnë besueshmëri të procesit edhe për materialet më të kërkuara. Ato janë të përshtatshme në mënyrë optimale për prodhimin e pjesëve strukturore, si dhe për përpunimin e materialeve me forcë të lartë - madje edhe për shkallët më të larta të trashësisë së shiritit.

Me kombinimin e drejtpërdrejtë dhe ushqimit të rrotullave në një makinë, të ashtuquajturin nxitës-ushqyes, i cili pozicionohet drejtpërdrejt në shtyp, mund të ruhet hapësira e nevojshme për lakin e materialit të drejtuar.

Decoiler --- Decoiler është projektuar për mbështjellje me diametër të jashtëm deri në 1200 mm. Spiralja është tërhequr nga lart përtej tryezës së ushqimit të varur. Ngarkimi trajtohet nga një vinç ose pirg. Decoiler zgjerohet manualisht ose hidraulik. Spiralja është e përmbajtur nga një rul presioni pneumatik.
Drejtues --- Rrotullat e drejtimit të ulët sigurojnë transportin e vazhdueshëm të mbështjelljes në modalitetin përpara dhe gjithashtu mundësojnë që spiralet të zbriten kur të kthehen në mbrapa. Rrotullues shtesë të ushqimit dhe nxjerrjes mbështesin përpunimin e mbështjelljeve të ndryshme. Rezultatet optimale të drejtimit arrihen përmes rregullimit individual të manualit të rrotullave drejtuese. Një rul i lakimit në pykën e filetimit siguron filetimin e qetë.
Ushqimi i rrotullës --- Lëngu i rrotullës, i cili avancon materialin e mbështjelljes në anën e infektuar, është ngjitur në shtyp me anë të një kllapë bashkëngjitëse. Kjo mundëson përshtatje fleksibël me lartësinë e Njoftimit për shtyp. Ajo drejtohet nga një njësi e drejtimit të drejtpërdrejtë servo në rrotullimin e poshtëm. Të dy roletat e ushqimit janë të vështirë të kromatizuara dhe ventilimi i shpejtë i rrotullës së sipërme aktivizohet pneumatikisht.

Ndreqësi i ushqyesit furnizohet me materiale nga një (në krahasim) lak shumë i vogël i materialit jo të drejtuar nën dekolerën.
Decoiler është i pajisur me një makinë me shpejtësi të ndryshueshme, si dhe me një kontroll shumë të ndjeshëm të lakut. Në këtë mënyrë sigurohet që gjithmonë do të ketë materiale të mjaftueshme në dispozicion për furnizimin e ndreqësit të ushqyesve.
Në rast se gjatësia e ushqyerjes dhe shkalla e goditjes kërkojnë një stok më të madh materiali brenda lakut të materialit, Linja e ushqyerjes me mbështjellje do të përfundojë me një gropë lak.
Ushqyesi i drejtpërdrejtë Mayflay spiral Servo është i përshtatshëm për të gjitha llojet e vulosjes së automjeteve, prodhimin e pajisjeve, kompjuter dhe komponimet elektronike, harduerët dhe pjesët metalike etj.
E ardhmja e Ushqyesit Drejtpërdrejtë të spirales Servo

Material i përshtatshëm: CR Steel, HR Steel, Stainless, Alumini, Bakri etj.
Gjerësia e mbështjelljes: 50 mm-800mm
Trashësia e materialit: 0.4mm-4.5mm
Pesha e spirales: Max.7Tons
Shpejtësia e linjës: 20m / min
Gjatësia e ushqimit: Max.9999.99mm

Me kontrollin e Shërbimeve Yaskawa Servo Systems dhe Mitsubishi PLC, ushqyesi i straightenerit të mbështjelljes metalike mund të arrijë saktësinë e ushqyerjes prej 0.15 mm.


SPECIFIKIM

Coil Servo Straightener Feeder
Specification
Model MFL3-300 MFL3-400 MFL3-600 MFL3-800 MFL3-1000
Stock Width(mm) 50-300 50-400 50-600 70-800 70-1000
Stock Thickness(mm) 0.4-4.5
Max.Coil Weight(kg) 5000 5000 5000 5000/7000 7000
Max.Coil O.D.(mm) Φ1400
Coil I.D.(mm) Φ508
Feed Length(mm) ~500*
Max.Line Speed(m/min) 16-24
Straightener Rolls(piece) up 4 / down 3
Feed Rolls(set) 1
Main Motor AC4.4 AC4.4 AC4.4 AC5.5 AC7.5
Mandrel Expansion hydraulic hydraulic hydraulic
Reel Motor(kw) 2.2 2.2 2.2 2.2 / 3.7 3.7
Power(v) 3 Phase 220V/380V/50HZ
Operating Air(Mpa) 0.49
Straightening Performance
Material Tech-info of thickness & Width MFL3-300 MFL3-400 MFL3-600 MFL3-800 MFL3-1000
0.3~0.8 400 400 600 800 1000
1 750
1.2 700 600
1.6 590 480 430
1.8 500 420 380
2 430 370 330
2.3 360 320 290
2.8 370 370 290 250 230
3.2 300 300 250 220 200
4.5 160 160 160 150 110Vërejtje: 1) Shifrat e mësipërme janë materiali që ka forcë të japin σs = 245N / mm², Maks. forca elastike σb = 392 N / mm²)
2) Specifikimet janë subjekt i ndryshimit për përmirësim pa paralajmërim.


PICTURES


Straightener feederZBATIMI I PRODUKTIT


Ushqyes i Servisit për spirale Servo është i përshtatshëm për vulosjen e automjeteve, prodhimin e pajisjeve, komponimet kompjuterike dhe elektronike, pjesët harduerike dhe metalike, etj. Hekurudhori i sediljeve të makinave, mburoja e spërkatjes së trupit të veturës etj.

Coil Feeding Line (2)Fletët METAL STAMPING CONFIGURATION LINE


Coil Feeding Line (3)

APLIKIMI I KLIENTIT


Coil Servo Straightener Feeder po punon në fabrikën e klientëve.

Automatic Coil Sheet Metal Decoiling Levelling Nc Servo Roll Feeding 3 In 1 MachineNC Servo 3 In 1 Steel Straightener,Feeder And Uncoiler

Kategoritë e Produktit : Ushqyes i Drejtpërdrejtë Decoiler > Linja e ushqimit të spirales

Email tek ky furnizues
 • Ms. Vanessa
 • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim